Blog Gimnazjum Nr 164 w Warszawie

COMENIUS

Wizyta w uroczym miasteczku Feldkirch-Austria…

Wizyta w Austrii w ramach projektu Comenius

W dniach 24.02.2014 – 02.03.2014 nasi uczniowie oraz nauczyciele udali się na kolejną wizytę w ramach programu Comenius, tym razem do urokliwego austriackiego miasteczka – Feldkirch. Wszyscy nasi uczniowie zakwaterowani byli u rodzin austriackich dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak wygląda ich życie codzienne, poznaliśmy rodziny, a także mieliśmy niesamowitą okazję, aby szlifować nasz angielski, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego o regionie, w którym mieszkaliśmy.

Program wyjazdu był bardzo napięty, na początku wyjazdu do zadań każdego z partnerów (Austria, Hiszpania, Turcja, Polska) należała prezentacja wszystkich produktów tj. ankiet, eksperymentów itp. które wcześniej przygotowywaliśmy w Polsce. Mieliśmy również możliwość uczestnictwa w lekcjach prowadzonych przez austriackich nauczycieli. Poza obowiązkami był również czas na wiele przyjemności. Odwiedziliśmy przepiękne miasteczko – Lech, gdzie jeździliśmy na nartach, a widoki zapierały dech w piersiach. Poza tym każdy z nas miał szansę grać w piłkę nożną, siatkówkę, jeździć na łyżwach oraz konno, a także uczestniczyć w nauce walca.

Podczas całego wyjazdu zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, próbowaliśmy tradycyjnych regionalnych dań oraz poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, z którymi cały czas utrzymujemy kontakt, a w naszych głowach pozostało wiele cudownych wspomnień.

Post a comment