Blog Gimnazjum Nr 164 w Warszawie

COMENIUS

Wizyta w Hiszpanii…:)

Pierwsza wizyta w ramach projektu Comenius już za nami !!!

W dniach 18.11.2013 – 24.11.2013 grupa uczniów i nauczycieli po raz pierwszy wyjechała na sesję roboczą w ramach projektu Comenius, w której brały udział kraje partnerskie: Austria, Hiszpania oraz Turcja. Pierwsza wizyta robocza miała miejsce w malowniczej miejscowości Terrassa w Hiszpanii.

Podczas sesji roboczej wszyscy uczniowie mieli okazje zaprezentować przygotowywane przez siebie produkty, które pozwoliły krajom partnerskim na lepsze poznanie się.

Wszyscy uczniowie zakwaterowani byli u lokalnych rodzin dzięki czemu mogli polepszać swoją znajomość języka angielskiego oraz poznać kulturę Hiszpanii. Program wyjazdu, choć napięty i wyczerpujący, pozostawił w naszej pamięci niezapomniane wspomnienia. W specjalistycznie przygotowanych ośrodkach sportowych uczniowie mieli okazję nauczyć się choreografii tańca nowoczesnego hip-hop, figur akrobatycznych oraz uprawiać sporty grupowe. Mieliśmy również szansę wziąć udział w grze miejskiej, która pozwoliła nam odkryć piękno Terrassy, a także zwiedzić ośrodek treningowy CAR Sant Cugat – miejsce przygotowań wielu hiszpańskich sportowców i muzeum nauki nMACTEC. Dzieci w szczególności zachwyciła położona nieopodal Barcelona z majestatycznym kościołem Sagrada Familia, malowniczy Port Vell oraz wizyta na stadionie Camp Nou. Pierwsza sesja robocza pozwoliła nie tylko zwiedzić wiele ciekawych miejsc i skosztować tradycyjnych hiszpańskich potraw, ale przede wszystkim stworzyła niepowtarzalną okazję na zawiązanie międzynarodowych przyjaźni, które z pewnością nie zostaną zerwane po powrocie do Polski :)

Post a comment